Nowoczesne opakowania klapowe – ogromna skuteczność w prostej formie

Opakowania klapowe, nazywane również amerykańskimi, to niezwykle popularny typ pudełek, wykorzystywanych w wielu gałęziach przemysłu, od produkcji artykułów spożywczych, po branżę smartfonów. Odznaczają się one charakterystyczną, nieskomplikowaną formą, kojarzoną najczęściej z ogólnym pojęciem kartonu. Pomimo swojej prostoty, opakowania tego typu w dalszym ciągu powinny jednak odznaczać się wysoką jakością wykonania. Istotne jest bowiem, aby wybrane przez nas opakowania tekturowe zapewniły najwyższą możliwą ochronę przechowywanej w nich zawartości. Uszkodzone produkty nie przyczynią się w końcu do najlepszej oceny w oczach naszych klientów. Nie wolno również bagatelizować walorów estetycznych pudełka – nawet ono może pełnić rolę skutecznej reklamy. Oto, co powinniśmy wiedzieć na temat doboru nowych kartonów klapowych dla naszego biznesu.

 

Największe atuty opakowań klapowych, opracowanych przez wiodących producentów

 

Nowoczesne opakowania klapowe to przede wszystkim znakomity stosunek jakości do ceny, stylowa estetyka oraz wytrzymałość. Ten ostatni czynnik został tu zapewniony przez najwyższej klasy tekturę falistą, odznaczającą się dużą odpornością na uderzenia oraz niesprzyjające warunki pogodowe. W efekcie, transportowane produkty zostają zabezpieczone przed uszkodzeniem w trakcie transportu. Produkty tego typu są przy tym bardzo proste w składaniu, przyspieszając tym samym funkcjonowanie centrów logistycznych.

Opakowania tekturowe tego typu to także bogate możliwości personalizacji indywidualnych projektów. Oprócz szerokiej gamy dostępnych wymiarów pudeł, powierzchnię kartonu można dodatkowo pokryć ekologicznym, czterokolorowym drukiem fleksograficznym. Pozwoli nam to na umieszczenie na opakowaniu wszystkich istotnych informacji, pozwalających na zapewnienie kartonowi dodatkowej funkcji marketingowej. Nowoczesne pudełka są przy tym w pełni biodegradowalne, co pozwala na wykorzystywanie ich, przy jednoczesnym promowaniu ekologicznych rozwiązań przemysłowych. Przykładem uznanego producenta wysokiej klasy kartonów jest polska firma ADAMS, oferująca szeroki wybór rozwiązań dla przedsiębiorców.