Artykuły plastyczne – dlaczego warto korzystać z sztalugi do malowania obrazów?

Sztalugi malarskie to swego rodzaju narzędzia malarskie, które są niezbędne każdemu artyście. Choć sztaluga malarska przydaje się przede wszystkim podczas tworzenia nowych i efektownych dzieł, to będzie ona również idealnym sposobem na ekspozycje stworzonych przez nas obrazów. Istnieją jednak pewne czynniki, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem sztalugi malarskiej, która spełni wszystkie nasze potrzeby. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj poniższy artykuł, który pomoże Ci w dokonaniu odpowiedniego wyboru!

Sztalugi malarskie – rodzaje i właściwości produktu

Większość osób uważa, że sztalugi malarskie przeznaczone są dla profesjonalnych i doświadczonych artystów, którzy podstawy mają już opanowane. Jest to niestety mylne podejście, ponieważ sztalugi drewniane stanowią swego rodzaju pomoc dla osób początkujących, które swoją przygodę artystyczną muszą rozpocząć od nauki podstaw. Dodatkowo, sztaluga malarska pozwala nam na zachowanie odpowiedniej perspektywy podczas tworzenia naszego dzieła oraz zapewnia odpowiednią stabilność. Istnieje jednak kilka rodzajów sztalug malarskich, przez co wybór nie jest tak prosty, jak mogłoby się to wydawać. Rodzaje sztalug malarskich, których zakup warto rozważyć, to:

  • Trójnożna sztaluga stołowa – ze względu na niską cenę, jest to produkt idealny dla osób, które nie są w stu procentach pewne swoich umiejętności artystycznych. Małe wymiary pozwalają na położenie sztalugi na biurku lub stole w zależności od naszych potrzeb. Sztaluga stołowa najczęściej jest wykonana z drewna, dlatego jest ona wytrzymała i trwała.
  • Sztaluga plenerowa – produkt, który cechuje się sporymi wymiarami, dzięki czemu właściciele mogą wykonywać swoje dzieła w wygodnej, stojącej pozycji. Najczęściej, wykorzystywana jest podczas tworzenia w plenerze, na co wskazuje jej nazwa. Sztalugi malarskie mogą być wykonane z drewna lub z aluminium, dzięki czemu ich transport jest niezwykle łatwy. Dodatkowo, większość sztalug plenerowych posiada możliwość regulacji, dzięki czemu będziemy mogli dopasować ją do swoich aktualnych potrzeb.