Najlepsze przybory do kaligrafii tylko u TwojePióro.pl!

Czym są obsadki do kaligrafii?   

Obsadki do stalówek kaligraficznych są czymś, bez czego się nie obejdziesz i to niezależnie czy dopiero zaczynasz swoją przygodę, czy jesteś w tym bardzo dobra lub dobry. Jest to obowiązkowa rzecz przy kaligrafii, jednak czym tak właściwie jest ta obsadka? Jest to plastikowy lub drewniany trzonek, do którego mocuje się stalówki kaligraficzne. Spora część stalówek kompatybilna jest z obsadkami uniwersalnymi, jednak warto zwrócić uwagę na rodzaj naszej stalówki. Wyjątek między innymi stanowią obsadki do stalówek kaligraficznych, które przeznaczone są do mapowania oraz do rysunku. Na szczęście pozostała część stalówek daje gwarancję wszechstronności i uniwersalności, ponieważ przy pomocy jednej obsadki można korzystać ze stalówek różnego typu.   

Profesjonalne obsadki do pióra     

W asortymencie sklepu TwojePióro.pl znajdują się najlepsze obsadki do kaligrafii takich producentów jak Kaweco, Speedball, Brause, William Mitchell czy Kuretake. Każda obsadka występuje w różnych kolorach, a niektóre z nich wyposażone są nawet w gumowy uchwyt, który poprawia komfort pisania. Warto zapamiętać, że stalówka pasuje do obsadki wtedy, gdy nie porusza się podczas pisania. Obsadka, ze względu na przeznaczenie i rodzaj końcówki, może być w dwóch wariantach: uniwersalnym, który pasuje do stalówek klasycznych, jak i okrągłych (np. do mapowania) lub standardowym, czyli posiadającym cztery ząbki w okręgu (pasuje do większości stalówek, jednak należy wyłączyć z nich te okrągłe). Obsadki dzieli się także na rysunkowe, czyli stalówki do rysowania oraz kompatybilne wyłącznie ze stalówkami okrągłymi. W ofercie sklepu TwojePióro.pl znajdziesz również obsadki skośne, dedykowane są stalówkom stworzonym specjalnie do pisma pochyłego, jak np. Copperplatte.    

Obsadki do stalówek kaligraficznych — szeroki wybór w TwojePióro.pl!    

Sklep TwojePióro.pl oferuje naprawdę szeroki asortyment przede wszystkim obsadek drewnianych. Wszystkie obsadki zabezpieczane są bezbarwnym błyszczącym lakierem i mogą występować w typowo naturalnej formie, czyli w różnych odcieniach drewna lub w wersji bardziej kolorowej. Obsadka tego typu przeznaczona jest do plakatu (Poster), kursywy (Italic), okrągłego pisma (Round Hand), rękopisu (Script), ornamentu (Scroll) oraz pisma ozdobnego (Copperplate). Znajdziesz tutaj również obsadki plastikowe lub drewniane, ale z korkowym uchwytem na palce. Tego typu uchwyt ma swoje plusy i minusy. Zwolennicy chwalą go za to, że dzięki swojej miękkości ułatwia prace podczas wielogodzinnych praktyk kaligraficznych, natomiast przeciwnicy uważają, że przeszkadza i często ulega irytującemu zabrudzeniu. Totalnie odmienną formą obsadki jest obsadka skośna. Zaprojektowana została tak, aby z góry zakładać kąt pisania jako 55 stopni. Wykorzystywana jest głównie do pisania stylem kursywy angielskiej (Copperplate) i spencerskim (Spencerian script). Wyposażona została w ergonomiczny oraz taliowany profil.