Okładki płyt na miarę naszych czasów

Obecnie aby posłuchać najnowszego wydawnictwa danego artysty nie trzeba wchodzić w posiadanie płyty w formie fizycznej, ale nie oznacza to, że warstwa wizualna krążka staje się mało ważna. Bo nawet na serwisach, w których można uzyskać dostęp do utworów w wersji cyfrowej, widnieje okładka. Ponadto mimo nowoczesnych technologii nie brakuje osób, które są kolekcjonerami krążków swoich ulubionych wykonawców i nie wyobrażają sobie nie posiadać ich w swoich zbiorach, które wyeksponowane są na półce. Tym samym okładki płyt muzycznych nie tracą na aktualności, a ich stworzenie nie jest wcale zadaniem prostym. Ale dla naszych grafików nie ma takiego projektu, którego nie byliby w stanie zrealizować. Dlatego zapraszamy do kontaktu wszystkich tych, którzy chcą wydać płytę i są na etapie szukania speców od grafiki, którzy wykonają przepiękną i oryginalną okładkę!

Projektowanie okładek płyt

Bez wątpienia projektowanie okładki płyt muzycznych jest dużym wyzwaniem oraz odpowiedzialnością. Bo musi być ona unikatowe i sprawiająca, że po spojrzeniu na nią będziemy chcieli zapoznać się z zawartością płyty. A zatem musi być ciekawa, intrygująca, o wysokiej estetyce i perfekcyjnym wykonaniu. Jakby tego było mało, warto zadbać o to, żeby grafika znajdująca się na okładce nawiązywała do innych elementów promocyjnych, np. plakatów promujących trasę koncertową. Dzięki temu uda się stworzyć spójną całość. Jeśli chodzi o stronę wizualną okładki, to poza grafiką bardzo ważne jest odpowiednie wyeksponowanie pseudonimu artysty bądź nazwy zespołu oraz tytułu krążka. Zazwyczaj na samej okładce się nie kończy, ponieważ do płyty dołączane są książeczki ze zdjęciami, teksami piosenek, słowami podziękowań oraz sponsorami, co również musi być atrakcyjnie wyeksponowane.

Praca nad okładką zawsze poprzedzona jest rozmową, podczas której grafik wypytuje o szczegóły tego, jak klient wyobraża sobie efekt finalny. Na każdym etapie twórczym możliwe są konsultacje i zgłaszanie swoich oczekiwań czy drobnych uwag… Okładki płyt muzycznych tworzone przez profesjonalnych grafików, to gwarancja zadowolenia i satysfakcji z wypuszczonego na rynek dzieła muzycznego.