Gadżety reklamowe – przyjemne z pożytecznym

Każda osoba posiada w swoim domu choć jeden długopis, notes, kubek, smycz bądź inny tego typu designerski gadżet, który jest sygnowany logo firmy, z którą przyszło nam się zetknąć w jakimś momencie życia. Z pewnością kojarzymy moment otrzymania takiego skromnego upominku, generuje to w nas ciepłe emocje i budzi zaufanie w stosunku do marki. Głównym zadaniem takiego gadżetu jest zbudowanie pozytywnego odbioru u adresata i wygenerowanie pewnego rodzaju przywiązania do danego brandu. Tworzenie gadżetów reklamowych, które są odniesione do konkretnej marki, ma zbudować też jej rozpoznawalność. Jeśli będzie ona obecna podczas prozaicznych czynności jak wypełnienie dokumentów, picie kawy bądź notowanie zadań w notesie z pewnością utrwali się  i stanie się bardziej powszechnie rozpoznawalna.

Jakie są rodzaje gadżetów reklamowych?

Jak już wcześniej zostało wspomniane, najczęściej spotykane gadżety reklamowe to długopisy, notatniki, bądź smycze. Zdarza się jednak, że firmy inwestują w trochę inne rozwiązania by zapisac się pamięci odbiorców. Przykładami innych gadżetów mogą być z pewnością:

– koszulki z nadrukami promocyjnymi,

– podkładki pod myszkę,

– kalendarze książkowe; organizery,

– poduszki podróżne,

– głośniki; urządzenia bluetooth,

– nośniki pamięci typu pendrive lub inne urządzenie USB.

Jak widać, można stworzyć szereg rozwiązań, które subtelnie będą towarzyszyły odbiorcy podczas życia codziennego, utrwalając pojęcie marki zupełnie podświadomie. Dobry gadżet reklamowy będzie odznaczał się nietuzinkowym designem, który będzie wyróżniał się na tle innych, pospolitych gadżetów. Warto również pamiętać, aby kolorystyka i brand zawarty na takich materiałach promocyjnych był spójny ze stanem faktycznym – jest to niezwykle istotne. W tej chwili ogromną popularnością cieszą się produkty wykonane z materiałów biodegradowalnych lub takie, które są zgodnie z polityką ochrony środowiska i są pozyskiwane w sposób ekologiczny. Coraz więcej drukarni stosuje tego typu technologie na co dzień.