Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! już po raz 35.

W dniach 3-10 grudnia odbędzie się 35. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza, na który z niecierpliwością czekają dzieci oraz młodzież. Jest to doskonała okazja do tego, by rozpocząć swoją przygodę z kinem, oglądając specjalnie wybrane na tę okazję dobrej jakości produkcje z całego świata, adresowane właśnie do młodych widzów. Jak twierdzą organizatorzy „celem Festiwalu jest prezentacja i promocja wartościowych filmów dla dzieci i młodzieży”.

Podczas 34. edycji Festiwalu jury nagrodziło wiele wspaniałych filmów dla dzieci i młodzieży. Wśród nagrodzonych znalazły się takie produkcje jak: Cały nasz świat (Złote Koziołki – film pełnometrażowy dla dzieci), Alias Maria (Złote Koziołki – film pełnometrażowy dla młodzieży), Mizbrük (Złote Koziołki – film krótkometrażowy dla dzieci), Totemy (Złote Koziołki – film krótkometrażowy dla młodzieży), Urban Hymn (Nagroda Organizatorów), Za niebieskimi drzwiami (Ale Debiut! Nagroda PKO BP), Nazywam się Cukinia (Nagroda ECFA; wyróżnienie Jury Nauczycieli), Mosty (wyróżnienie Jury Międzynarodowego), Pułapka (Nagroda Stowarzyszenia Filmowców Polskich; Nagroda Nauczycieli), Basia i upał w zoo (Nagroda Stowarzyszenia Filmowców Polskich), Podróż Fanny (Marcinek – film pełnometrażowy), Moom (Marcinek – film krótkometrażowy), Połowa (Marcin – film pełnometrażowy), Moje ostatnie wakacje (Marcin – film krótkometrażowy), Na linii wzroku (Nagroda Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych), Kacper i Emma na safari (Wędrujące Koziołeczki – Wielka Nagroda Publiczności) oraz Niesamowity Wiplala (Wędrujące Koziołeczki – Grand Prix).

Warto nadrobić wraz z dziećmi nagrodzone w zeszłym roku filmy, gdyż są to wartościowe produkcje, które zawierają ważne treści. W tym roku młodzi widzowie będą mogli po raz kolejny zobaczyć najlepsze filmy z całego świata, które skłonią ich do przemyśleń i zachęcą do częstszych wizyt w kinie. Festiwal organizowany jest przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, a tegoroczne festiwalowe propozycje będzie można obejrzeć w kilku poznańskich kinach.